Sercem Platformy Logistycznej w Płocku, zajmującej powierzchnię ponad 95 tys. m. kw., jest bateria 63 potężnych silosów, z których każdy ma pojemność 400 ton.
Konstrukcja Platformy Logistycznej umożliwia pełną elastyczność w zakresie sposobu pakowania. Pod każdym z silosów można zainstalować dokładną wagę do załadunku autocystern lub ultraszybką maszynę do workowania (pakującą 2 000 worków, czyli 50 ton na godzinę). Dzięki takim rozwiązaniom, możliwe jest szybkie i precyzyjne ładowanie autocystern bez ryzyka przekraczania ładowności pojazdów. Maszyny workujące połączone ze zautomatyzowanymi paletyzerami należą do najszybszych urządzeń dostępnych obecnie na rynku i pozwalają pracować z wydajnością 1 375 kg na paletę.
Zastosowanie nowego systemu załadunku sprawia, że w ciągu godziny Platforma Logistyczna obsługuje średnio 8-10 samochodów ciężarowych. Dziennie jesteśmy w stanie załadować do 200 samochodów. Poza transportami samochodowymi, zapewniamy także wysyłki intermodalne w kontenerach trzydziestostopowych (i/lub naczepach wymiennych typu swap), które następnie, przy wykorzystaniu dostępnej sieci kolejowej, terminali przeładunkowych oraz odpowiednich podwozi wyładowczych, docierają do naszych Klientów ceniących sobie tego typu proekologiczne rozwiązania transportowe.
Platforma Logistyczna, wybudowana i wyposażona zgodnie z najwyższymi standardami europejskimi, jest jedną z największych pojedynczych jednostek magazynowych w branży i ważnym elementem na drodze nieustannego doskonalenia standardów Obsługi Klienta przez Grupę BOP.
Sprzedaż poliolefin produkowanych w Płocku odbywa się w większości przypadków według reguły DAP magazyn klienta (według zasad Incoterms 2010), w której za transport i ubezpieczenie ładunku podczas przewozu odpowiedzialny jest BOP. W tym systemie Klient nie musi organizować własnego transportu, co pozwala wyeliminować ryzyko zarządzania przewozami. W przypadku wystąpienia kłopotów w ruchu drogowym, które uszkodzą lub uniemożliwia dostawę, Grupa BOP zapewni nową dostawę. Dla zapewnienia wysokiego standardu usług transportowych, Grupa BOP wykorzystuje renomowane polskie i zagraniczne firmy transportowe, które spełniają wymogi SQAS oraz pracujące w oparciu o dobre praktyki ECTA – European Chemical Transport Association
W celu zapewnienia jak najkrótszego czasu dostawy na rynku krajowym, rozwinęliśmy system oparty na współpracy z przewoźnikami oferującymi najlepszy serwis w obszarze, w którym zlokalizowany jest dany Klient.
Dzięki temu, nasi Klienci w większości przypadków obsługiwani są przez tę samą firmę przewozową. Pozwala to na wypracowanie efektywnych schematów współpracy oraz ułatwia wymianę informacji między Klientem a Grupą BOP. Wysokie kryteria selekcji wobec firm transportowych wykorzystywanych przez Grupę BOP w zakresie terminowości dostaw, elastyczności w świadczeniu usług oraz ciągły monitoring jakości świadczonych usług, czynią łańcuch dostaw Grupy BOP bezpiecznym, skutecznym i efektywnym.
Produkty Hostalen oraz Moplen pakowane są zgodnie ze specyfikacją opakowaniową LyondellBasell. Każda jednostka spaletyzowana (paleta) zawiera 1 375 kg produktu netto. Każdy z produktów pakowany jest w worki 25 kg typu FFS z logo LyondellBasell lub worki bez logo tzw. neutralne w przypadku produktów poza specyfikacją. Po spaletyzowaniu każda jednostka ładunkowa jest pokrywana kapturem foliowym typu stretch. W procesie paletyzacji używane są palety dostarczane przez firmę PRS Management B.V. Skrót PRS oznacza Pallet Return System (PRS). PRS to organizacja zajmująca się produkcją, dystrybucją, odbiorem palet od klientów oraz ich naprawami i recyklingiem. W systemie palet zwrotnych obsługiwana jest większość europejskiego rynku poliolefin. Palety typu PRS, zgodnie z wysokimi wymogami technologicznymi w procesie ich wytwarzania, charakteryzują się mocną solidną konstrukcją oraz powtarzalnymi wymiarami Każda z palet jest na trwale oznaczona logo PRS, a sama paleta jest oznakowana na zielono.
System recyklingu, szeroko stosowany w Europie, umożliwia przetwórcom tworzyw sztucznych zminimalizowanie powierzchni magazynowej i pomaga chronić środowisko. Palety te są własnością firmy PRS, która odbiera je od Klientów Grupy BOP. Przedstawiciel PRS kontaktuje się z naszymi Klientami na podstawie otrzymanych z Grupy BOP informacji i uzgadnia dogodny termin odbioru palet.
Grupa BOP realizuje szereg akcji związanych z bezpieczeństwem pracy, które także są adresowane do firm transportowych. Dotyczą one m.in. zasad organizacji prac załadunkowych na terenie Platformy Logistycznej w Płocku.